Strona Główna
O Rocie
Rolla
Historia
Źródła
Opracowania
Strój
Broń
Ekwipunek
Galeria
Zaciąg
Linki
Gdzie i Kiedy
Forum
Linki


Na tej stronie prezentujemy linki do innych, ciekawych stron w internecie.


Rozmiar: 19308 bajtów

Oddziały

www.rkjm.pl

Regiment Króla Jegomości - Grupa naszych znajomych odtwarzających oddział piechoty autoramentu cudzoziemskiego z XVII wieku. Często spotykamy się z nimi na polu bitwy - czasem po tej samej stronie linii frontu a czasem po jej przeciwnych stronach. Jeden z najliczniejszych oddziałów tego typu w Polsce - staramy się im dorównać liczebnością i czasem nam się udaje.
www.regiment.pl

CywilBande Regiment - Kolejna grupa, również odtwarzają oddział piechoty autoramentu cudzoziemskiego. Są na razie niezbyt liczni ale bardzo się przykładają do tego co robią :)
www.kozaczyzna.iserv.pl/cpkz


Czehryński Pułk Kozaków Zaporoskich - Strona grupy naszych znajomych odtwarzających kozaków zaporoskich. Nie są zbyt liczni ale nadrabiają dzielnością i dbałością o wierność realiom.

Kieleckie Bractwo Artyleryjskie

Grupa ludzi z Kielc zajmująca się kultywowaniem i tworzeniem tradycji związanych ze Staropolskim Zagłębiem Przemysłowym, a w szczególności z techniką zbrojeniową. Niestety nie posiadają bardziej rozbudowanej strony internetowej.Tworzą jeden z najliczniejszych oddziałów piechoty XVII-wiecznej w Polsce.

Żółty Regiment

Oddział Piechoty Szwedzkiej z zamku Gniew to obecnie największy oddział piechoty XVII-wiecznej w Polsce. Pojawiają sietylko na niektórych imprezach rekonstrukcyjnych ale zawsze można ich podziwiać w czasie inscenizacji Vivat Vasa! w Gniewie.Rozmiar: 19308 bajtów

Grupy

www.lorica.pl

Grupa "Lorica" - Grupa-matka twórców Roty a także większości (jak na razie) członków naszego oddziału - zajmują się rekonstrukcją i ćwiczeniem dawnych metod walki bronią białą, tańcem dawnym i różnymi innymi rzeczami które przyjdą im do głowy.
kompania.org

Wolna Kompania Sarmacka - nasi znajomi z Wrocławia, zajmują się szeroko pojętym odtwórstwem historycznym, skupiaja się na wieku XVII ale można ich spotkać również na imprezach średniowiecznych.
www.sarmackie.lotry.prv.pl

Sarmackie Łotry - Znajomi z Chorzowa i okolic, często spotykamy się na imprezach wyjazdowych.
www.warcholy.com

Warchoły i Pijanice - Kolejna grupka znajomych odtwarzająca wiek XVII, często z nimi pijemy i warcholimy :-)
www.bhzr.cba.pl

Brać Herbowa Ziemi Rawskiej - Grupa ludzi z Rawy Mazowieckiej zajmujących się XVII wiekiem. Od kilku lat organizują w wakacje imprezę słynącą z wspaniałych uczt.
www.zbr.org.pl

Zamojskie Bractwo Rycerskie - niedwno powstała grupa z Zamościa, w 2006 roku przejęła organizację inscenizacji oblężenia Zamościa przez kozaków Chmielnickiego i trzeba przyzanć, że dobrze im idzie.
miedzia.ch.pwr.wroc.pl/wolontarze
Kompania Wolontarska - I jeszcze jedna grupa znajomych bawiąca się z nami na imprezach XVII-wiecznych. Tym razem z Kielc.
pospolitetykocin.bnx.pl
Podlaska Brygada Rekonstrukcyjna - Wcześniej znani jako Pospolite Ruszenie Ziemi Tykockiej - to grupa ludzi z Podlasia, skupionych wokół wspólnego hobby, jakim jest rekonstrukcja historyczna. Podobnie jak my, staraja sie odtworzyć oddział piechoty polsko węgierskiej. Znani są z organizacji wspaniałej, wiosennej imprezy w Tykocinie, przenośnej wędzarni, którą zabieraja ze soba na imprezy oraz mocnych głów.
www.pancerni.com
Towarzystwo Jazdy Dawnej - Grupa skupiająca osoby głównie z Warszawy, zajmująca się rekonstrukcją polskiej jazdy pancernej. Oprócz odtwarzania kultury materialnej minionej epoki, zajmują się również kultywowaniem ówczesnych zwyczajów, takich jak jazda konna, fechtunek oraz picie historycznych napojów wyskokowych. W przeciwieństwie do innych grup tego typu, Towarzystwo Jazdy Dawnej występuje na imprezach rekonstrukcyjnych konno.


Rozmiar: 19308 bajtów

Inne

www.taniecdawny.pl

Akademia Tańca Dawnego - jeżeli chcesz poznać tajniki dawnych tańców to jest to właściwe miejsce - dziewczyny z Lorici nauczą pląsów nawet największego sztywaniaka :-)
www.freha.pl

FREHA - Forum Rekreacji Historycznej - forum wymiany informacji i plotek bractw rycerskich i grup rekonstrukcji historycznej.
www.bagrit.pl

Strona Roberta Bagrita - na stronie znajduje się min. spis bractw rycerskich i grup rekonstrukcji historycznej z Polski. Można tam znaleźć wiele interesujących informacji, namiary na rzemieślników itp.


Rozmiar: 19308 bajtów


Nasz sztandar, który można uzyć jako bannera na stronie:

Sztandar Roty